قانون محیط زیست,حفاظت محیط زیست,پاورپوینت محیط زیست,پاورپوینت قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست,دانلود تحقیق رشته علوم اجتماعی,تعریف حفاظت محیط زیست,اسناد بين المللي حقوق محيط زيست,وظایف سازمان حفاظت محیط زیست,ارزیابی اثرات زیست محیطی,ppt

همانطور که در ادامه مشخصات فایل پاورپوینت بررسی قانون حفاظت محیط زیست را مشاهده می کنید می توانید در صورت تمایل نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
پاورپوینت بررسی قانون حفاظت محیط زیست

پاورپوینت-بررسی-قانون-حفاظت-محیط-زیست

دانلود پاورپوینت بررسی قانون حفاظت محیط زیست در 28 اسلاید در قالب پاورپوینت , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

قسمتهایی از متن:

تاریخچه
در سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست در استکهلم و با تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست در ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی تازه‌ای برخوردار شد (قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، مصوب ۱۳۵۳/۳/۲۸) و از نظر تشکیلاتی نیز تا اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار با ضرورت‌های برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.
اسکندر فیروز، مرداد سال ۱۳۵۶ از ریاست سازمانی که بینان‌گذارش بود، کناره‌گیری کرد. پس از آن تا پاییز سال بعد منوچهر فیلی ریاست دستگاه محیط زیست ایران را بر عهده داشت.[۲]
پس از انقلاب ۵۷ زمزمه‌هایی از تعطیلی این سازمان شنیده شد اما عده‌ای توانستند از عملی شدن این خواسته جلوگیری کنند.

تعریف حفاظت از محیط زیست
حفاظت از محیط زیست، عبارتست از تلاشی که به منظور حفظ سلامتی محیط و انسان‌ها، در سطوح شخصی، سازمانی یا دولتی، از محیط طبیعی محافظت می‌کند. با توجه به رشد جمعیت و تکنولوژی، محیط بیوفیزیکی گاهی اوقات نادیده گرفته می‌شود. این موضوع باید به رسمیت شناخته شود و دولت‌ها باید محدودیت‌هایی علیه فعالیت‌های تخریب محیط زیست ایجاد کنند. از سال ۱۹۶۰، جنبش‌های فعال زیست محیطی ایجاد شده‌اند که از مسایل مختلفی در این زمینه اطلاع دارند. هیچ توافقی در مورد میزان اثر فعالیت‌های انسانی بر روی محیط زیست وجود ندارد و اقدامات حفاظتی گاهی مورد انتقاد قرار می‌گیرند. موسسات علمی اکنون دوره‌های آموزشی را پیشنهاد می‌دهند، مثل مطالعات زیست محیطی، مدیریت محیط زیست و مهندسی محیط زیست، که تاریخچه و روش‌های حفاظت از محیط زیست را آموزش می‌دهند.
حفاظت از محیط زیست احتیاج به توجه، به فعالیت‌های مختلف انسانی دارد. تولید زباله، آلودگی هوا و از بین رفتن تنوع زیستی (ناشی از معرفی گونه‌های مهاجم و گونه‌های در حال انقراض) بعضی از موارد مرتبط با حفاظت محیط زیست هستند. حفاظت از محیط زیست تحت تاثیر سه فاکتور در هم آمیخته است: قوانین زیست محیطی، اخلاق و آموزش و پرورش. هر کدام از این سه فاکتور، هم در سطح تصمیمات بین‌المللی و هم در سطح ارزش‌های رفتاری و شخصی، بر محیط زیست تاثیر می‌گذارند. برای اینکه حفاظت از محیط زیست به واقعیت تبدیل شود، مهم است که جوامع، در این زمینه‌ها پیشرفت کرده و تصمیمات زیست محیطی را اتخاذ کنند.

فهرست مطالب پاورپوینت بررسی قانون حفاظت محیط زیست به شرح زیر می باشد:
تاریخچه

تعریف حفاظت محیط زیست
قانون حفاظت زیست
وظایف سازمان حفاظت محیط زیست
رعایت نکات ضروری در اعمال وظایف
شورای عالی حفاظت محیط زیست و اعضا
تبصره
انتخاب رئیس سازمان حفاظت زیست
ماده 6 حفاظت محیط زیست
طرحهای عمرانی در محدوده محیط زیست
شکار،صید و پرورش جانورران وحشی
تبصره
آلودگی محیط زیست
ماده 10 قانون محیط زیست
ماده 11 و 12 قانون محیط زیست
تخلف از مقررات و ضوابط
مامورین سازمان حفاظت محیط زیست
ماده 16 قانون حفاظت محیط زیست
قانون 17 قانون محیط زیست
لباس و تجهیزات
قانون 19.20.21 قانون محیط زیست


دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: قانون محیط زیست حفاظت محیط زیست پاورپوینت محیط زیست پاورپوینت قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست دانلود تحقیق رشته علوم اجتماعی تعریف حفاظت محیط زیست اسناد بين المللي حقوق محيط زيست وظایف سازمان حفاظت محیط زیست ارزیابی اثرات زیست محیطی ppt

مطالب مرتبط

پاورپوینت بررسی قانون حفاظت محیط زیست


دانلود پاورپوینت کتاب حسابداری مدیریت از رضا شباهنگ

حسابداري رايانه اي در شركتهاي بيمه

تحقیق حجاب و پرده نشینی زنان از منظر اسلام

ادبیات نظری و سوابق تحقیق تعاریف وفاداري مشتريان (فصل دوم)

طرح توجیهی ایجاد دامداری گوساله به ظرفیت 300 راس

بررسی تورم در جامعه ایران

تحقیق بررسی رابطه یادگیری محوری با ارزش مشتری در شعب بانک

بررسي و آناليز رفتار نانولوله هاي کربني

تحقيق مقايسه اثر نوع دستورالعمل مرکز توجه بر اجراي پرش عمودي در افراد حرفه ای و عادی

تحقیق بررسی رابطه بین مزایا و هزینه های درک شده و مراجعه مجدد مشتریان بانکها