روسپی گری,تحقیق بررسی پدیده روسپیگری و انحرافات جنسی,روسپیگری در ایران,وضعیت روسپیگری بعد از انقلاب,انواع روسپیگری,قوانین مرتبط با تن‌فروشی,جهانگردی جنسی

همانطور که در ادامه مشخصات فایل تحقیق بررسی پدیده روسپیگری و انحرافات جنسی را مشاهده می کنید می توانید در صورت تمایل نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل
تحقیق بررسی پدیده روسپیگری و انحرافات جنسی

تحقیق-بررسی-پدیده-روسپیگری-و-انحرافات-جنسی

 1. تحقیق حاضر با عنوان تحقیق بررسی پدیده روسپیگری و انحرافات جنسی از سری تحقیق های رشته علوم اجتماعی میباشد. این تحقیق 23 صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی نگارش شده است و همچنین این تحقیق آماده چاپ و پرینت جهت استفاده دانشجویان می باشد.قسمتهایی کوتاه از متن:


 1. چکیده
  بزه‌کاری ریشه در جامعه، فرهنگ و شخصیت فرد دارد و سلامت جامعه‌ را تهدید می‌کند. روسپی‌گری (1) به معنای عرضه‌کردن خود برای خدمات جنسی در مقابل دریافت اجرت (اجتهادی، 1382)، یکی از نگران‌کننده‌ترین بزه‌کاری‌ها و ناهنجاری‌های اخلاقی است که تحت ساخت اجتماعی، فرهنگی و فرد شکل می‌گیرد و فراتر از ناامنی و انحرافی که در فضای عمومی جامعه ایجاد می‌کند، آثار مخربی هم بر مهم‌ترین نهاد اجتماعی یعنی خانواده دارد. روسپی‌گری پدیده‌ای مربوط به امروز نیست، از دوران کهن در جوامع مختلف وجود داشته و به نظام اجتماعی و اقتصادی وابسته بوده و پیوسته با آن تغییر شکل داده است. در سال‌های اخیر هم با دخالت نظام سرمایه‌داری، رشد تمایلات مادی و غیراخلاقی و شیوع عقاید سهل‌گرایانه نسبت به روابط جنسی، به یک بازار تبدیل شده است. از سویی برداشت‌های مختلفی از روسپی‌گری در مناطق مختلف وجود دارد. در برخی مناطق به شکل یک قرارداد، معامله و تجارت است و در برخی مناطق، شکلی از روابط اجبار، زور و محرومیت دارد. علل گرایش به روسپی‌گری نیز می‌تواند از منطقه‌ای تا منطقه‌‌ای دیگر و از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود. به ویژه علل گرایش به روسپی‌گری در جامعه‌ای مانند ایران که قوانین و محدودیت‌های اسلامی دارد، حایز توجه بیشتر است.

 2. مقدمه
  روسپیگری و انحرافات جنسی از تاریخی‌ترین و باسابقه‌ترین انحرافات و كجروی‌های بشر است كه آثار آن را می توان در طول تاریخ دنبال كرد؛ چرا كه از دیرباز جوامع مختلف با چهره كریه و منحوس این پدیده ضداخلاقی و اجتماعی آشنایی كامل داشته اند، اما در سال های اخیر به موازات تحولات صنعتی و تكنولوژی پیشرفته این پدیده اشكال و ابعاد تازه‌‌ای را در كشورهای اروپایی و حتی كشورهای بلوك شرقی به خود گرفته است. در دنیای غرب جاذبه اصلی روسپیگری <نیازمالی> است و بیشتر روسپیان به علت ناتوانی در به دست آوردن پول زیاد در مشاغل مشروع، مجبور به تغییر كار شرافتمندانه هستند. به علاوه برخی از آنها معتاد به موادمخدر بوده و برای تامین مواد، نیاز بیشتری به پول دارند.از سوی دیگر كارشناسان مسائل اجتماعی، فقر و بیكاری، جمعیت رو به رشد كشورهای فقیر، عدم تامین نیازهای اولیه اعضای خانواده در برخی از كشورها، گذار جوامع از سنتی به مدرنیسم، تحولات اجتماعی و انقلابات، جاذبه های شهری و توریستی، مهاجرت، تجربه خانواده، آداب و رسوم خرافی را از دیگر عوامل گرایش به فحشا و روسپیگری ذكر كرده اند. سعید خراطها، طی تحقیقی بیان كرده كه از مهمترین دلایل و عوامل روسپیگری در ایران فقر، بیكاری، عدم حمایت از زنان، طلاق، افزایش سن ازدواج، وجود درآمد فعال در روسپیگری، وجود تقاضای بالقوه در جامعه و... رامی توان نام برد. تحقیق صورت گرفته توسط روانشناسان نیز ضمن تایید عوامل اجتماعی مؤ ثر و دخیل در روسپیگری نشان می دهد كه علت فحشا محدود به پدیده های اجتماعی نمی شود، بلكه عوامل روانی از جمله گرایش به تنوع طلبی، ضعف هویت اخلاقی و اختلال در هویت نیز می تواند در بروز آن دخیل باشد.نتایج تحقیق روانشناسان كاظم رسول زاده طباطبایی، عباس اللهیاری و شهربانو كامرانی فكور بر روی ۶۰ زن ویژه ۱۵ تا ۳۵ ساله و مقایسه آن با ۶۰ زن عادی واقع در این سن بیانگر آن است كه <احساس بی ارزشی> و <پایین بودن عزت نفس> یكی از نشانه های آشكار شده در این زنان است كه این تحقیق یكی از دلایل پایین بودن عزت نفس زنان ویژه و گرایش آنها به فحشا را ناشی از تجربه های زندگی گذشته بیان می كند؛ به گونه ای كه احساس بی ارزشی و عزت نفس پایین به دنبال یك واقعه تروماتیك (سوءاستفاده جنسی) از جمله عوامل روان شناختی مستعدكننده فرد در گرایش به فحشا عنوان شده است. شرایط حاكم بر خانواده مانند بدسرپرستی یا بی سرپرستی، اعتیاد به مواد مخدر، اعتیاد شوهر، داشتن نقص عضو، فرهنگ فاسد حاكم بر خانواده (بی بند و باری و لامذهبی)، طلاق و جدایی از خانواده و شكست در اهداف و برنامه های زندگی مانند تحصیل، ازدواج تحمیلی و غیره از جمله عوامل مؤ ثر در گرایش به فحشا عنوان شده اند. این تحقیق همچنین نشان دهنده آن است كه زنان ویژه به دلیل نابسامانی خانواده، اعتیاد والدین، فقدان والدین، خشونت آنها، سردی رابطه عاطفی با والدین، ترك تحصیل، فقر فرهنگی، نداشتن مهارت برقراری روابط اجتماعی، قرار گرفتن در معرض سوءاستفاده جنسی به وسیله اعضای خانواده یا دیگران احساس كمبود كرده و عزت نفس پایینی دارند.<بهره هوشی> یكی دیگر از عوامل مورد بررسی در گرایش زنان به فحشا بوده كه براساس یافته های این تحقیق، این زنان به دلیل برخورداری از بهره هوشی پایین، قوه تشخیص ضعیف و درنتیجه مهارت های مقابله ای كمتر، در مواجهه با مسائل و مشكلات به فحشا و انحراف گرفتار شده اند؛ به گونه ای كه نتایج این تحقیق نشان داد ۴۰ درصد زنان ویژه دارای بهره هوشی درحد <عقب ماندگی خفیف> و مرزی هستند.


 3. فهرست مطالب:
 4. چکیده
 5. مقدمه
  تعریف روسپیگری
  تاریخچه روسپیگری
  روسپیگری در ایران، از آغاز تا امروز
  وضعیت روسپیگری بعد از انقلاب
  طبقه بندی زنان روسپی از نظر اجتماعی
  ابعاد آسیب: (ابعاد مساله)
  انواع روسپیگری
  اهمیت مسأله
  عوامل روسپیگری
  عوامل روسپیگری در واحد تحلیل
  قوانین مرتبط با تن‌فروشی
  قوانین سایر کشورها
  جهانگردی جنسی
  راهکار
  منابع

دانلود فایل

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


کلمات کلیدی: روسپی گری تحقیق بررسی پدیده روسپیگری و انحرافات جنسی روسپیگری در ایران وضعیت روسپیگری بعد از انقلاب انواع روسپیگری قوانین مرتبط با تن‌فروشی جهانگردی جنسی

مطالب مرتبط

تحقیق بررسی پدیده روسپیگری و انحرافات جنسی


بررسی نقش توریسم – اکوتوریسم در توسعه پایدار شهری

• مقیاس دشواری در تنظیم هیجان گرتز و روئمر (DERS)

دانلود مقاله بررسی نظام دسترسی سواره و پیاده درمراکز محلات شهر جدید بهارستان

طرح توجیهی ایجاد دامداری گوساله به ظرفیت 300 راس

تحقیق بررسی عامل ایمنی و سلامت حرفه ای کارکنان

طرح توجیهی و کارآفرینی کاشت و تکثیر گل های زینتی

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق فرسودگی شغلی (فصل دوم )

ادبیات نظری و پیشینه پژوهش اختلالات اضطراب اجتماعی - سوگیری توجه (فصل 2 پایان نامه)

مطالعات و رساله معماري طراحی مجتمع مسکونی همراه با نقشه های معماری آن

طرح کارافرینی تولید، فرآوري و صادرات پسته